Рома се качи на върха в Серия \"А\" след победа над Аталанта

17:53
Рома победи Аталанта у дома с 2:1 в мач от поредния кръг на Серия "А" и се качи на върха във временното класиране.

Очаквано "вълците" бяха по-активният тим в началото. Амбицирани да излязат на върха в класирането след вчерашната грешна стъпка на Интер, футболистите на Клаудио Раниери поведоха с гол на Мирко Вучинич в 12-а минута. Рома продължи да доминира и в 27-а Марко Касети след пас на Франческо Тоти покачи на 2:0. До края на първото полувреме гостите от Бергамо създадоха 2-3 добри ситуации, но не успяха да отбележат.

В 53-а минута обаче Симоне Тирибоки намали на 1:2 и върна интригата в двубоя. Рома веднага натисна в търсене на трети гол, а Аталанта отговаряше с опасни контри. Интригата се запази до края, но домакините не допуснаха изненада и вече мечтаят за титлата.