\"Виола\" взе точка от Интер и даде шанс на Рома за титлата (видео)

23:45
Фиорентина и Интер завършиха при резултат 2:2 на "Артемио Франки" в среща от 33-я кръг на Серия А.

Домакините отриха резултата в 11-а минута. Рикардо Монтоливо намери Гоби в наказателното поле на Интер. Последният подаде хоризонтално на голлинията. Топката попадна в Кейрисон, който разстреля стража на Интер.

В 74-а минута Снайдер подаде на Майкон, който центрира прецизно по земя за Диего Милито. Аржентинецът чукна топката в мрежата, изравнявайки резултата.

Седем минути по-късно при една контраатака на гостите резервата Балотели намери Ето`о в чиста позиция и камерунецът не сбърка - 1:2.

В следващата атака обаче, "виолетовите" изравниха.Пер Кроудроп  с глава заби топката в мрежата за 2:2 след грешка на вратаря на "нерадзурите" Жулио Сезар. Това бе и крайният резултат в тази среща.

Така Интер поведе с две точки пред Рома на върха във временното класиране и ако утре "вълците" бият Аталанта, те ще се изпреварят тима на Моуриньо.

Фиорентина: Фрей, Натали, Паскуал, Комото, Кроудруп, Гоби, Монтоливо, Болати, Сантана, Кейрисон, Йоветич,

Интер: Жулио Сезар, Киву, Майкон, Самуел, Лусио, Камбиасо, Санети, Снайдер, Ето`о, Милито