\"Аспирините\" спряха баварския устрем

21:29
Байер Леверкузен и Байерн Мюнхен завършиха наравно 1:1 в дербито от 30-я кръг на Бундеслигата.

Героят от "Олд Трафорд" Ариен Робен заби гол от дузпа в 51-а минута, извеждайки мюнхенци напред в резултата.

Видал обаче, успя да изравни в 59-а минута и по този начин оформи крайния резултат. Така Леверкузен спря устрема на Байерн, но въпреки това момчетата на Луис Ван Гаал увеличиха преднината си на върха в Бундеслигата, тъй като днес Шалке 04 загуби своя двубой.

Така Байерн води с две точки пред "миньорите". Леверкузен е трети с 54 пункта, с шест по-малко от лидера във временното класиране.