Левски подчини смелите \"смърфове\" в качествен мач на Герена

21:21
Левски победи Локомотив Пловдив с 2:0 на Герена в среща от 23-я кръг на А група, като двата тима изнесоха чудесен мач за българските стандарти.

Левски започна в обичайната си тактическа постройка с Йовов на върха на атаката и Бардон, играещ като атакуващ халф.

В първите минути на срещата се видя, че наставникът на Локо Шенсой се е опитал да изненада своя колега Гонзо, като централният нападател Гара Дембеле бе поставен по десния фланг на черно-бялата атака, а Лазаров бе на върха на нападението.

Още в петата минута гостите удариха греда. Даксон отляво пусна прекрасен дълъг пас за нахлуващия на скорост Дембеле. Французинът стреля с глава и удари страничния стълб на вратата на Левски. При добавката Петков успя да спаси.

Три минути преди това Христо Йовов пък нацели напречната греда на пловдивчани директно след изпълнение на корнер.

В 28-а минута бившият футболист на Локо Пловдив Йордан Милиев явно забрави, че вече не играе за черно-белите и с "пас по конец" подаде на Здравко Лазаров, който напредна към наказателното поле и стреля силно към вратата на Петков, но топката мина над горната греда.

В самия край на първата част Димитров центрира от корнер, Ставрев излезе неразчетено и топката попадна на главата на Петраш, който отбеляза на празна врата 1:0 за Левски.

Веднага след първия съдийски сигнал за второто полувреме гостите от Пловдив имаха чудесна възможност да изравнят. Дембеле овладя топката по десния фланг и хубаво центрира към Даксон, който с плонж стреля с глава, но топката премина встрани от вратата.

Три минути по-късно Дани Кики успя да си нагласи нагласи топката на добра позиция за стрелба и шутира с левия крак към вратата на Левски, но Петков улови.

В 58-а минута след прекрасна комбинация между Ники Димитров и Бардон, французинът се озова на чиста позиция и стреля по земя към вратата на Ставрев. Стражът обаче, показа класа и изби в корнер.

В 69-а минута се случи нещо значимо. Взетият, за да бележи голове за Левски Мирослав Антонов, успя да вкара първия си гол в официален мач за "сините". Таранът, който бе влязъл като резерва на мястото на Гаджев, овладя една топка на границата на наказателното поле, обърна се и с удар по земя вкара топката в долния ляв ъгъл на Ставрев за 2:0.

Десетина минути преди края на двубоя резервата Александър Александров овладя топката на аутлинията по левия фланг на синята атака. Алекс нахлу в наказателното поле на гостите и пусна хубав пас за Николай Димитров, който на празна врата, пропусна да направи резултата класически.

В крайна сметка Левски взе трите точки, но все още е на пета позиция. "Сините" събраха 40 точки и са на една от четвъртия Славия.

Левски: Петков, Петраш, Милиев, Бензукан, Минев, Гаджев, Сърмов, Бардон, Жоазиньо, Йовов, Н.Димитров