\"Орлета\" и заралии поделиха точките в зрелищен двубой

18:50
Пирин Благоевград и Берое завършиха наравно 2:2 на стадион "Христо Ботев" в Благоевград в среща от 23-я кръг на А група.

Гостите от Стара Загора откриха в 19-а минута. След корнер, изпълнен от Танев, Иво Иванов с глава преодоля Макенджиев. Две минути по-късно "орлетата" изравниха. Зоран Златковски бе оставен на чиста позиция и нападателят бе точен за 1:1.

В 43-а минута отново Златковски бе в основата на добра атака за благоевградчани. Македонецът нахлу в наказателното поле на гостите и върна топката към точката на дузпата към Кондев, който намери мрежата и даде преднина на Пирин.

Точно в последната минути обаче, заралии забиха изравнителен гол. След центриране от фаул пред вратата на домакините, Андонов се оказа най-съобразителен и чукна топката в мрежата за 2:2.

След този двубой Берое остава на девета позиция с 35 точки, а път Пирин е десети с 32 спечелени пункта.

Пирин: Макенджиев, Ризов, Михов, Георгиев, Попев, Паланков, Сандански, Д.Младенов, Златковски, Коцев, Кондев