Челси на финал в ФА Къп след класика над Вила (видео)

20:53
Челси победи Астън Вила с 3:0 в полуфинален мач между двата отбора от ФА Къп и се класира за последния етап от турнира.

Дидие Дрогба, Флоран Малуда и Франк Лампард през второто полувреме донесоха успеха на "сините". Стилиян Петров и съотборниците му се представиха добре и на моменти дори надиграваха противника си, но бяха надхитрени от класния си съперник.

В първите 10 минути на "Уембли" не се случваше нищо интересно. В 11-а Джо Коул стреля, но шутът му мина встрани. Бирмингамци отговориха с хубав далечен удар на Милнър, преминал на сантиметри от страничната греда. В 16-а минута Вила имаше претенции за дузпа след задържане на Агбонлахор, но реферът си замълча. Тимът на Стилиян Петров бе по-активният и успя да упражни натиск, но не и да стигне до чисто голово положение. Защитата на Челси обаче бе сериозно притеснена и не действаше сигурно. В 34-а минута "сините" стигнаха до първата си чудесна ситуация, но Дрогба не успя да отправи точен удар след хубав пас от фланга. Тимът на Карло Анчелоти постепенно изнесе играта в по-предни позиции и Джо Коул отблизо изпусна да отбележи в 38-а минута.

Второто полувреме започна добре за отбора на Мартин О\'Нийл и Джон Карю в 47-а минута можеше да открие, но с глава би малко покрай гредата. На отсрещната врата пък Деко имаше добър шанс за гол. Астън Вила обаче бе отборът, който организираше по-опасните атаки. Въпреки това, Челси стигна до гол в 67-а минута. Ричард Дън не изчисти добре, кълбото попадна у Джон Тери, който стреля, топката попадна в Дрогба и нападателят отблизо вкара за 1:0. Вила опита да реагира и в 77-а минута Йънг стреля с глава, но право в ръцете на Чех. Това бе и единствената по-добра ситуация за бирмингамци. До края "сините" се бранеха добре и не оставиха шансове за Стилиян Петров и съотборниците му. В 87-а минута пък Малуда от движение засече хубаво центриране за 2:0. В продължението остана време и за Франк Лампард да се разпише.

Ето и стартовите състави на двата отбора:

Астън Вила: Фридъл, Дън, Куеяр, Колинс, Уорнък, Даунинг, Ашли Йънг, Петров, Милнър, Агбонлахор, Карю