Атрактивен ЦСКА надви Сливен в голов трилър

16:46
ЦСКА победи Сливен с 4:2 като гост в среща от 23-я кръг на А група.

"Червените" нанизаха първото попадение в срещата още в 30-а секунда, когато Маркиньос изведе Тодор Янчев сам срещу вратаря. Халфът заобиколи стража на домакините и чукна топката в мрежата за 0:1.

Капитанът на тима после отиде да поздрави агитката на "армейците" и индиректно да ги помоли този път да не нахлуват на терена.

"Войводите" почти веднага изравниха резултата. В 14-а минута след изпълнение на корнер вляво от вратата на Караджов, защитата на ЦСКА не успя да изчисти топката, която попадна на крака на Мирослав Миндев, който отблизо пробва да скъса мрежата за 1:1.

Четири минути по-късно Елиот Гранден вкара второто си попадение с екипа на ЦСКА. След центриране на Маркиньос отляво, последва меле в пеналта на "воеводите", топката стигна до Гранден, който на празна врата, чукна коженото кълбо в мрежата - 1:2.

В 26-а минута след перфектно центриране на Румен Трифонов от фаул, Апостол Попов с глава заби трети гол за "армейците".

Три минути по-късно обаче, след нов корнер вляво от вратата на Караджов, домакините отново отбелязаха гол. Мартин Ковачев с плонж намери мрежата на "червените" - 2:3.

В 62-а минута най-добрият на терена Румен Трифонов заслужено успя да намери място сред голмайсторите. Мишел Платини получи топката в наказателното поле на домакините с гръб към вратата. Бразилецът си спря добре топката и я върна към точката на дузпата, където чакаше Трифонов, който с левия крак шутира в горния десен ъгъл, оформяйки крайното 2:4.

С тази си победа "червените" дръпнаха с три точки пред четвъртия Славия.

Сливен - ЦСКА 2:4

0:1 Янчев  1-а мин
1:1 Миндев 14-а мин
1:2 Гранден 18-а мин
1:3 Попов 26-а мин
2:3 Ковачев 29-а мин
2:4 Трифонов 62-а мин