С доста късмет в края, Атлетико отстрани Валенсия (видео)

23:58
Атлетико Мадрид се класира за 1/2-финалите на Лига Европа след 0:0 с Валенсия в мача реванш между двата отбора на "Висенте Калдерон".

Първият двубой завърши 2:2 и с повече отбелязани голове на чужд терен столичани продължават напред.

Срещата започна в много бързо темпо, с атаки и към двете врати. В желанието си да играят на скорост обаче съперниците често грешаха. Серхио Агуеро можеше да открие в 3-а минута, но би встрани. "Дюшекчиите" бяха леко по-активният тим, а "прилепите" в началото разчитаха предимно на контри. В 17-а минута Мата центрира и топката срещна ръката на противников футболист, но съдията прецени, че няма основание за дузпа. В 26-а Шимао след хубав пас по фланга пропусна да изведе Атлетико напред. Събитията буквално с 2-3 паса се пренасяха от едното към другото наказателно поле. Последният пас обаче куцаше и на двата отбора. В крайна сметка полувремето дойде при удобния за столичани резултат 0:0.

Второто полувреме започна с чудесна възможност за Атлетико, но излезлият сам срещу Санчес Форлан не успя да прехвърли стража на Валенсия. Двубоят се развиваше досущ като преди почивката – с бързи слизания към двете врати и доста брак пред полето на противника. В 62-а минута Санчес боксира опасен далечен шут към своята врата. Три по-късно пък Агуеро чудесно изведе Уйфалуши, но чешкият защитник пропусна от чиста ситуация. Атлетико продължи да доминира и Гарсия в 72-а би опасно, но встрани.

В 81-а минута безличният Давид Вия бе изведен добре, но бомбеният му шут срещна напречната греда. След това пък Жигич би опасно, но Де Хея спаси своите. Минута по-късно пък реферът не даде чиста дузпа за фаул срещу високия нападател на "прилепите". В края Валенсия определено доминираше и Висенте в 90-а би над вратата.

Ето и стартовите състави на двата отбора:

Атлетико Мадрид: Де Хеа, Уйфалуши, Алваро Домингес, Антонио Лопес, Паоло Асунсао, Хуанито, Раул Гарсия, Шимао, Серхио Агуеро, Рейес, Форлан

Валенсия:
Сезар Санчес, Мадуро, Алексис, Мануел Фернандес, Пабло Ернандес, Жорди Алба, Бараха, Хоакин, Мата, Силва, Вия

Видео от мача ТУК!!!

ManUtdTillidie
09.04.2010 20:49

A като живееш в една държава , поне може ли да знаеш как се пише името и.

fcb_spain
09.04.2010 15:33

fishky живея в испания и нямам кирилица използвам тази от сайта,колкото до това 4е валенсия са ни правели за смях тогава времената бяха други депортиво съ6то бяха сила но в момента в испаниа има само един отбор световна класа и това са именно КАТАЛУНЦИТЕ *wink*

Notlike
09.04.2010 11:13

fishky, то просто не е много трудно по начина на писане, а и по фразите да познаеш, че това е някой пехливанко. Валенсия е имала преди много славни години, а освен тях те играха и чудесно в Примера, като спечелиха 2 титли (ако не се лъжа) в периода 2002-2004. Тогава в единия сезон Барса май бяха четвърти и в последния мач хванаха "влака". Тъй де, отбор с доста титли (по-точно 6) , 7 купи на Испания и два поредни загубени финала в Шампионска лига, това не е ли достатъчно за този "посредствен" отбор? Смешно е! Валенсия винаги са били симпатичен отбор и ще останат такива *smile*

fishky
09.04.2010 09:06

fcb_spain значи си спомняш когато Валенсия ви правеха за смях *smile* като гледам как пишеш с шестици си ми ясен на колко години си ама айде няма да спорим.

09.04.2010 02:35

Е да и станаха и на 3 пъти срещу Челси и други отбори , но не може постоянно съдийте да са ни за извинение , това просто не е мъжко , например аз мисля че втория картон на Рафаел беше пресилен но какво да се прави , аз не искам да ставам като тези дето само съдията им е виновен , аз просто си признавам защото да се криеш постоянно зад нечия пола не е мъжко.

Barca_fen112
09.04.2010 02:31

ManUtdTillidie има така е особенно в началото на сезона в първите 5 6 двубоя на Олд трафорд също станаха много греши ,но отново нищо не направиха...

09.04.2010 02:09

Мадрид нали няма да стигнат по далеч от това никога повече и си запазиха скъсана фанелка от мача за спомен. *lol* *lol* Сигурно в залата с трофеите ще я сложат.

09.04.2010 01:41

Barca_fen112 , че те и рефера на мачовете Челси-Барселона , Франция-Ейре и Байерн-Фиорентина не го изхвърлиха ... Тази години има твърде много съдийски грешки .

fcb_spain
09.04.2010 01:40

fishky когато съм станал фен на БАРСА ти си бил о6те лек намек в та6аците на ба6та си *wink*

09.04.2010 00:39

И в 2та мача бях за Валенсия и тук те заслужаваха да продължат .В последните 10 минути ги надиграха тотално ,а аз по чиста дузпа до момента в ЛЕ не см виждал да има просто какъв беше тоя съдия незнам.След тва даде 5 минути продължение и в 91 минута мача свърши.Нещо очевидно не бе наред и смятам ,че няма да е зле да изхвърлят тва говно ,което свири мача. *sick*

fishky
09.04.2010 00:29

fcb_spain не си вкарвай автогол с такива изказвания, защото имаше период в недалечното минало когато единия посредствен отбор правеше смешни барца и на Местая и на ноу камп като им нижеше по 3-4 гола на мач. Ама надали помниш тези времена, щото нали следиш мачове от както Меси започна да играе ...

Vidich
09.04.2010 00:18

Безспорно много слабо съдийство...жалко е съдията да е определящ в такъв момент,но дуспата си бе дуспа...за жалост неотсъдена *sad*

ceco26
09.04.2010 00:04

fcb_spain- Ти едно тъпо парче месо! *sick* Като не разбираш поне мълчи! А за мача-съдийте прецакаха добрите ситуации. Поне 1:1 можеше да бъде резултата. Да не говорим за неотсъдената дузпа за Валенсия. *lol* Със скъсана тениска и пак не се вразумиха... А засадите бяха или спорни или несъществуващи, само дето испанците не показа бавно или с графика момента на засада и аз лично няколко положения ги изпуснах, докато се ориентирам. *joking*

Dragon36
09.04.2010 00:02

е по-очевадна дуспа от тази в края незнам накаде *erm* тя фланелката му скъсана на половина...тея съдии трябва да бъдат глобени и уволнени...от всичките спорни ситуации те отсъдиха грешно *thumb_down*

Notlike

Тоя съдия футбол да не види повече. Не 100, ами 1000-процентова дузпа, ама той "не я видя". Такива негодници мач да не свирят!

09.04.2010 00:01

fcb_spain , ама не бе моля те , ти ако не ги гледаш те направо ще отложът мача бе кралю , защото на всички им е първо в главата дали ти ще ги гледаш или не. Щом не искаш да ги гледаш не пиши тук бе пичага.

MerryJane
08.04.2010 23:19

знам че при 0:0 Атлетико продължава заради 2:2 на местая но да пишете 0:0 за Атлетико хахаха вие сте много смешни хора смях смях *lol* в опита си да бъдат оригинални стават смешни