Сърбия с класически успех над Япония

16:22
Футболистите на националния отбор на Япония трябваше да преживеят сериозно освиркване от страна на своите фенове, след като загубиха тежко с 0:3 от Сърбия в приятелската контролна среща между двата тима, която се игра днес в Осака.

Нападателят Драган Мърда вкара на два пъти за западните ни съседи, които показаха, че са тима, който бе по-жаден за успеха в днешния приятелски двубой. Мърда вкара първия гол в 15-а минута след силен шут с левия крак, след като 10 минути по-рано удари гредата на японската врата от подобно положение. Той реализира второто си попадение в 23-а минута, след като стражът на домакините Сейго Наразаки бе блокирал първия му удар.

Халфът Неманя Томич сложи точка на спора в 60-а минута с прекрасно изпълнен пряк свободен удар.

46 000 зрители в Осака пък освиркваха до края на мача своите любимци, които са в една група с Холандия, Дания и Камерун. Сърбите пък са с Германия, Австралия и Гана в Група "D".