Интер на 1/2-финалите за първи път от 2003-а (видео)

21:20
Интер победи ЦСКА Москва с 1:0 на "Лужники" в 1/4-финален мач реванш между двата отбора от Шампионската лига.

Липсата на самочувствие и класа не позволи на "армейците" да се справят с опитния си съперник и италианският шампион заслужено продължава напред с общ резултат 2:0.

Още във 2-а минута японецът Хонда стреля към вратата на Жулио Сезар, но ударът му мина встрани. Двубоят започна сравнително спокойно, но 6-а минута се оказа щастлива за тима на Жосе Моуриньо, който поведе в резултата. "Нерадзурите" стигнаха до пряк свободен удар, а зад топката застана щатният изпълнител Уесли Снайдер. Холандецът стреля ниско между стената, Игор Акинфеев не видя добре топката, въпреки че тя летеше точно към него и не успя да реагира навреме.

\"\"

Московските "армейци" опитаха да отвърнат на удара, но бяха доста безидейни в атака. Хонда на два пъти пробва да стреля от статични положения, но ударите му бяха твърде неточни. В 23-а минута ЦСКА организира най-добрата си атака до момента, но изстрелът на Томаш Несит мина на сантиметри покрай страничната греда.

Домакините постепенно овладяха инициативата и усилиха натиска си, но в 35-а минута Диего Милито излезе на добра позиция и би в тялото на Акинфеев. В 44-а пък Одиа стряла опасно и Сезар трябваше да показва рефлекс. Като цяло обаче Интер контролираше мача, който се развиваше изцяло по вкуса на Жосе Моуриньо.

Второто полувреме започна лошо за ЦСКА и в 49-а минута след груб фаул Одиа бе изгонен за втори жълт картон. Въпреки това в 55-а минута след хубаво центриране малко не достигна на Загоев да засече една топка с глава във вратата на Интер. В 65-а минута пък Акинфеев спаси дава последователни шута към своята врата.

Домакините се нуждаеха от 3 гола, а това определено не бе по силите им. Двубоят се развиваше спокойно, а "нерадзурите" внимаваха и уверено чакаха последния съдийски сигнал. В 73-а минута Милито изпусна от чиста ситуация да удвои преднината на Интер.

\"\"

До края на срещата не се случи почти нищо интересно и гостите заслужено се класираха за следващата фаза.

Ето и съставите на двата отбора:

ЦСКА Москва: Акинфеев, Шемберас, Игнашевич, А. Березуцки, Загоев, Мамаев, Марк Гонзалес, Хонда, В. Березуцки, Шеников, Несит

Интер: Жулио Сезар, Санети, Самуел, Лусио, Майкон, Станкович, Снайдер, Камбиасо, Милито, Пандев, Ето\'о