Зрелище на \"Гудисън\", \"карамели\" и \"чукове\" поделиха точките

20:06
Отборите на Евертън и Уест Хям не излъчиха победител по между си в среща от 33-и кръг на английската Висша лига и завършиха при резултат 2:2.

Срещата предложи много качествен футбол и интересна развръзка. Домакините поведоха в резултата в 24-а минута с гол на Динияр Билялетдинов. Руснакът се оказа най-добре пласиран в наказателното поле и от близко разстояние с глава откри головата сметка на "карамелите". Гостите от Лондон получиха чудесна възможност да изравнят резултата в края на полувремето, когато египтянинът Ахмед Мидо застана зад бялата точка да изпълни единадесет метров наказателен удар, но пропусна. През втората част "чуковете" показаха далеч по-добра игра и стигнаха до изравняване в 60-а минута. Централният бранител Мануел Да Коща се възползва от колебание в защитата на домакините след изпълнение на корнер и изравни резултата. В 85-а минута момчетата на Дейвид Мойс отново поведоха. Центриране от лявото крило на Лейтън Бейнс качи топката на главата на Якубу Айегбени, който я прати неспасяемо във вратата на Робът Грийн. И когато всички изглеждаше загубено за състава на Дзола, Жулиен Фобер центрира остро в наказателното поле на гостите, а там появилият се като резерва бразилски нападател Илан с летящ плонж и удар с глава оформи крайното 2:2.