Дзеко и компания разбиха Хофе

18:20
Отборът на Волфсбург разби гостуващия тим на Хофенхайм с 4:0 в среща от немската Бундеслига. "Вълците" изиграха много силен мач, а взаимодействието в предни позиции между Един Дзеко, Графите и Звездан Мисимович буквално съсипа гостите.

Домакините излязоха напред в резултата в 25-а минута, а автор на попадението стана Един Дзеко. През втората част  централния бранител Андреа Барзали увеличи аванса на "вълците" с гол в 51-а минута. Съставът на Хофенхайм се опита да върне едно попадение, но оголването в защитата на гостите бе наказано мигновено. В 74-а минута Звездан Мисимович получи топката на границите на наказателното поле, спря си кълбото и с много техничен удар в долния десен ъгъл даде класическа преднина за домакините. Гостите изпълниха центъра и загубиха топката, което коства и четвърто попадение в тяхната врата. Графите пусна уникален пас към Дзеко, с който бе елиминирана цялата защита на Хофе и стражът, а за босненецът не остана нищо друго освен да сложи точка на спора.