Нова грешна стъпка на Ливърпул в борбата за зона Шампионска лига (видео)

18:50
Отборите на Бирмингам и Ливърпул не успяха да излъчат победител и завършиха при резултат 1:1 на стадион "Сейт Андрюс" в среща от 33-и кръг на английската Висша лига. Главен съдия на срещата бе Мартин Аткинсън, който се справи с реферирането на двубоя.

През първата част най-чистото положение за гол се откри пред гостите от Ливърпул. Чудесна контраатака изведе Макси Родригес в чиста позиция, а топовния удар на крилото срещна горната греда на Джо Харт. Момчетата на Рафаел Бенитес излязоха напред в резултата още в началото на втората част. В 47-а минута Стивън Джерард изпълни късо корнер, след което топката отново бе върната към него. Капитанът на Ливърпул си спря кълбото, освободи си място за стрелба и с много технично изпълнение прати топката в мрежата на Джо Харт. Гостите се върнаха в срещата след само десет минути игра. Пробив на Джеймс МакФадън по дясното крило завърши с центриране на задна греда. Английският национал Глен Джонсън не покри навлизащия в наказателното Лиъм Риджуел, който абсолютно необезпокояван засече топката и я прати зад Пепе Рейна. До края на срещата гостите имаха няколко чисти положения за гол, но неточност в завършващата фаза и добри намеси на Джо Харт спасиха точката за Бирмингам и отдалечиха Ливърпул от местата даващи право за участие в Шампионска лига. Звездата на мърсисайдци Фернандо Торес бе сменен от Рафаел Бенитес без видима причина при резултат 1:1в 65-а минута, а на негово място се появи Давид Н\'Гог, който се отчете с два пропуска.

Бирмингам: Харт, Кар, Риджуел, Р.Джонсън, Данн, Бойър, Гарднър, МакФадън, Фъргюсън, Фейхи, Джером

Ливърпул: Рейна, Джонсън, Киргиакос, Карагър, Макси, Лукаш, Инсуа, Джерард, Каут, Бенаюн, Торес