Черно море с класика над \"шоколадите\"

16:06
Отборът на Черно море победи Спортист Своге с класическото 3:0 в мач от 22-и кръг в родната "А" група.

Първото попадение бе дело на младежкия национал Тодор Колев, който се разписа с глава още в 16-а минута. Нападателят поличи удобно центриране от Йордан Юруков и с премерен удар с глава прати топката във вратата на гостите. Резултата се запази до 73-а минута когато централния бранител на "моряците" Танко Дяков повтори упражнението и също засече центриране с глава за 2:0. В 80-а минута бе сложена и точка на спора, когато Даниел Димов оформи и крайното 3:0.

През първата част Стойчо Младенов от състава на гостите успя да се разпише, но главният съдия Никола Попов отмени попадението му поради засада.

Така домакините изпревариха Черноморец в класирането и вече заемат 7-ата позиция. Спортист е 15-и.