Дунав победи уморения тим на Калиакра

13:21
Лидерът в Източна "Б" група Дунав Русе продължава с доброто си представяне през сезона. В последен мач от 22-ия кръг Дунав победи с 3:1 като гост прекия конкурент за влизане в "А" група - Калиакра Каварна. Домакините бяха видимо изморени от сблъсъка в 1/4-финалната фаза за Купата на България срещу Черно море, в който надделяха след изпълнение на дузпи.

Резултатът откри Четин Садула, който изведе домакините напред в 21-а минута на ст. "Калиакра". В 34-а минута капитанът на Дунав Ивайло Кирилов възстанови първоначалното равенство след много добро изпълнение на пряк свободен удар от около 20 метра.

През второто полувреме обаче Дунав поведе. В 73-а минута гостите излязоха напред в резултата след удар отдалеч на Ивайло Кирилов. В 80-а минута Каптиев вкара за 3:1, след като засече топката с глава при изпълнение на корнер и оформи крайния резултат.

След този мач Дунав е лидер с 47 точки, докато Калиакра е на 3-то място с 40 т.