\"Гражданите\" претъпкаха Бърнли

21:26
Отборът на Манчестър Сити буквално се подигра с домакина Бърнли и го разгроми с категоричното 1:6.

"Гражданите" изиграха страхотно първо полувреме, в което успяха да приключат всякаква интрига. До седма минута гостите водеха с класически резултат, а домакините изобщо не присъстваха на терена. Емануел Адебайор след удар с воле откри резултата още в 4-а минута, а буквално в следващата атака Крейг Белъми завърши по чудесен начин триходова акция. В 7-а минута Карлос Тевес отбеляза трети гол, с който на практика уби интригата в мача. До края на полувремето Патрик Виейра и отново Емануел Адебайор направиха резила на домакините пълен.

През втората част тежкият наводнен терен затрудни действията на двата състава, но въпреки това "гражданите" отбелязаха и шести гол в 58-а минута чрез Винсент Компани. Гостите видимо свалиха темпото и Бърнли успя да отбележи почетно попадение чрез голмайстора си Стивън Флетчър.