\"Черната котка\" мина път и на Тотнъм

19:18
Съставът на Съндърланд победи кандидатът за топ 4 Тотнъм с 3:1 на стадион "Стейдиъм ъф Лайт". Изгонения от тима на "шпорите" Дарън Бент си върна на бившия отбор като реализира два гола си позволи лукса да пропусне две дузпи.

Срещата започна чудесно за домакините, които поведоха в резултата още в първата минута. Дарън Бент се оказа най-съобразителен в наказателното поле след изпълнение на на корнер и откри резултата. В 29-а минута Дарън Бент направи 2:0, а в края на полувремето пропусна от бялата точка след чудесна намеса на Еурелио Гомес.

Бент имаше шанс да реши двубоя и в 61-а минута, когато домакините получиха правото да изпълнят втора дузпа, която бе отсъдена за нарушение на Уилсън Паласиос. Отново Дарън Бент застана зад бялата точка, но ударът му пак бе спасен от Гомес. Резервата Питър Крауч върна "шпорите" в мача след гол с глава в 72-а минута, но Бодевайн Зенден сложи точка на спора след страхотен гол в 82-а минута.