Байерн лидер в Бундеслигата след успех в дербито срещу Шалке (видео)

18:33
Байерн Мюнхен победи с 2:1 тима на Шалке 04 като гост в дерби срещата от поредния кръг в немската Бундеслига.

Успехът на баварците дойде изключително драматично, като цяло второ полувреме момчетата на Луис Ван Гаал играеха с човек по-малко след червен картон на Хамит Атънтоп в 41-а минута. Байерн излезе напред в резултата в 25-а минута с гол на Франк Рибери, а само минута по-късно Томас Мюлер добави още едно попадение в актива на гостите. Кевин Курани върна едно попадение в 31-а минута, но силите на домакините стигнаха до тук.

В добавеното време на срещата Марсело Бордон също получи червен картон и напусна преждевременно.