Класика за Интер срещу Болоня, амнистираният Балотели бележи (видео)

18:00
Отборът на Интер направи поредна крачка към титлата в Серия А след като победи с класическото 3:0 гостуващия тим на Болоня.

Момчетата на Жозе Моуриньо изнесоха доста силна продукция и логично стигнаха до успеха. След няколко пропуска на Горан Пандев и Диего Милито резултатът бе открит в 29-а минута. Тиаго Мота получи топката на границата на наказателното поле и с много прецизен удар в долния ляв ъгъл на вратата откри резултат. Гостите имаха чудесна възможност да изравнят резултата в края на полувремето, но Марко Ди Вайо бе разколебан от чудесната намеса на Жулио Сезар.

През втората част добрата игра на Интер продължи, а амнистирания Марио Балотели се отблагодари на Специалния с гол в 52-а минута. Диего Милито пусна страхотен пас към Балотели, който спокойно стреля покрай стража на гостите и направи резултата 2:0. "Нерадзурите" стигнаха и до трети гол в 85-а минута. Тиаго Мота, който се намира в прекрасна форма, се възползва от грешка в защитата на Болоня и оформи крайното 3:0.