Пловдивското Локо премина и през Пирин на пълни обороти

17:48
Локомотив Пловдив победи Пирин Благоевград като домакин с 2:0 пред повече от две хиляди души в среща от 22-я кръг на А група.

Още в четвъртата минута Йордан Тодоров пусна хубав пас към Гара Дембеле по десния фланг на "черно-бялата" атака. Дембеле реши да шутира от малък ъгъл и откри резултата, пращайки топката над ръцете на Макенджиев.

Пет минути след началото на второто полувреме "орлетата" останаха с човек по-малко, след като Радослав Митревски бе изгонен за нарушение срещу Здравко Лазаров на границата на наказателното поле.

Шестнайсет минути по-късно Елекричката изведе Данчо Тодоров зад защитата на гостите. Бившият "армеец" зрелищно засече топката с шпагат и прехвърли Макенджиев за 2:0.

До края на срещата "смърфовете" имаха и още възможности за гол и в крайна сметка те заслужено спечелиха трите точки.

Локомотив Пловдив: Ставрев, Йошев, Мечечиев, Бенжелюн, Котев, Тодоров, Лазаров, Чипев, Том, Даксон, Дембеле