Калиакра на 1/2-финал за Купата след дузпи срещу Черно море

22:40
Отборът на Калиакра Каварна се класира за 1/2-финал за Купата на България, след като победи елитния Черно море с 3:2 след изпълнение на дузпи. Двата отбора изиграха изключително равностойна среща, но при изпълнението на наказателните удари състезателите на Филип Филипов бяха по-концентрирани и заслужено се поздравиха с победата.

Варненският тим започна значително по-добре мача, като през цялото първо полувреме диктува развоя на срещата, но до гол така и не се стигна.

През втората част втородивизионният отбор бе по-активен в офанзивен план. С чисти голови положения се отличи Четин Казак, който на няколко пъти се изправяше сам срещу Пиргов, но така и не успя да го преодолее. В 95-а минута Тодор Колев можеше и да донесе победата за варненци, но стражът на Калиакра Добрин Добрев запази вратата си суха.

При дузпите Радослав Бачев, Никола Домакинов и Атанас Борносузов не успяха да се разпишат за Черно море, а за Калиакра пропусна само Четин Садула, което обаче не се оказа влияние на крайния изход на мача, който се изигра пред около 3 500 зрители на ст. „Каварна”.