Берое изхвърли ЦСКА от Купата на България

17:46
Отборът на Берое победи ЦСКА с 1:0 в 1/4-финален двубой от турнира за Купата на България и по този начин се класира за 1/2-финалите в турнира. Единственото попадение в срещата падна в 73-а минута, а негов автор стана Искрен Писаров. Главен съдия на тази среща беше Стефан Спасов.

Гостите започнаха срещата по-активно и създадоха първата опасност в 5-а минута. Тогава Костадин Стоянов стреля силно от пряк свободен удар, но топката мина над целта. Две минути по-късно Виданов допусна груба грешка и Слави Жеков можеше да излезе сам срещу Чавдаров, но играчът на Берое не успя да се възползва и до удар към вратата на ЦСКА не се стигна. Елиот Гранден също пробва късмета си от пряк свободен удар в 12-а минута, но изстрелът му с десния крак бе доста слаб и не затрудни стража на домакините Боян Пейков.

\"\"

Саидходжа получи центриране от Гранден в 18-а минута, но топката дойде малко висока за нападателя на "червените" и не се получи хубав удар с глава. Берое създаде най-чистото си положение след центриране на Жеков в 20-а минута, след което се получи разбъркване в наказателното на гостите, но най-съобразителен се оказа Павел Виданов, който изчисти в корнер. Много опасен удар от далечна дистанция на Здравко Илиев затрудни максимално вратаря на ЦСКА в 25-а минута, но Чавдаров съумя да избие топката в корнер. В следващите минути играта бе напълно равностойна, като битката се водеше основно в средата на терена.  В добавеното време на първото полувреме след изпълнение на корнер от Спас Делев, Дормушали Саидходжа изпусна най-чистото положение в мача, като не успя да вкара от около два метра.

През втората част играта бе равностойна, а положенията пред двете врати липсваха. В 73-а минута груба грешка на "армейската" защита бе използвана по най-добрия начин от домакините. Костадин Стоянов сбърка на десния фланг и бе преодолян от играч на старозагорци, който центрира в наказателното поле. Там Апостол Попов и Минев сбъркаха фатално и не се ориентираха добра, след което топката попадна в краката на Искрен Писаров. Нападателят си спря кълбото и с премерен удар я прати зад Здравко Чавдаров за 1:0. До края на срещата "армейците" не направиха нито една смислена атака към вратата на домакините и по този начин напуснаха надпреварата.

\"\"

Стартови състави:

Берое:
Пейков, Атанасов, Иво Иванов, Т.Тодоров, Илиев, Костадинов, Жеков (к), Генчев, Писаров, Станков, Андонов

ЦСКА: Чавдаров, Минев, Виданов, Попов, Стоянов, Янчев (к), Петров, Делев, Гранден, Саидходжа, Трифонов

Берое - ЦСКА - 1:0

1:0 - Писаров - 73 мин

georgiew_71
01.04.2010 10:00

Носителят на купата може да се каже,че вече е ясен след като и отборът на Черно море отпадна от турнира.А имено това ще е отборът на Берое и дано той да спечели,защото иначе резил за футбола в България.Догодина може да сме с един отбор за ЛЕ.

bacardy_breezer
01.04.2010 08:36

Исках да кажа стават 4ти и забравят за ЛЕ *joking* А за Левски 3то или 2ро място *thumb_up*

01.04.2010 08:34

Хахахах евала на Берое *smile* Но наистина ще е цирк ако Чавдар Етрополе вземе купата и догодина в ЛЕ гледаме сблъсък Ливърпул - Етрополе *lol* Иначе се радвам за свинете.Имат много трудна програма до края - мачове с Литекс, Локо Сф., Черно море, Черноморец и гостуване на любимия им МИНЬОР Перник *lol* Стават 3ти и забравят за ЛЕ *beer*

fosil
31.03.2010 23:31

emil72 за теб и за всички сини фенове имам въпрос-къде е вашия голям отбор бе отворковци.....

emil72
31.03.2010 22:23

Пак хапнахте голямото дървооо бе свинееее *lol* .Преди 1 година влезе Берое в елита и вече ви насраха .Смешковцииии!!

srbija
31.03.2010 21:17

сополковци които не сте виждали успехите на цска когато имаше армия от черно-бял тв и сега няма да видите защото сте сателит на ПЕрНИК ХАХАХА

MerryJane
31.03.2010 21:07

Централен Склад за Картофи и Арпаджик *lol* селяни червени къде сте сега бе мишки нещо сте скрити в дупките си и не църкате

Joro1914
31.03.2010 19:39

абе пародия е всичко, за какво да се бори ЦСКА, пари нямат, Титан е зле финансово, може и лиценз да не вземат, така че по добре Берое да продължи...в Левски е същото, само че поне лиценз ще вземат, така че това е реалноста, видяхме го и в събота... успех на по малките отбори *beer*

georgiew_71
31.03.2010 19:26

Преди 4-ри часа прогнозирах,че отбора на ЦСКА ще отпадне от турнира само ми убягна резултата.А тези псувни дето си ги разменяте наляво и надясно са пълни глупости.Със сигурност от това ЦСКА няма да стане по-силен,нито пък първенството ни ще е на ниво.

krasenco
31.03.2010 19:24

Абе,момчета!Аз не мога да разбера,какво се присмивате на Цска,като Левски също са слаби!Цска са отпаднали на 1/4 финал от Берое.Левски даже и до 1/4 финал не стигнаха!В първенстото Цска са слаби.Левски са след тях!Така,че не се присмивайте,защото вашия отбор е даже по-слаб и от слабия Цска *stop*

valio_mm
31.03.2010 19:22

НЯМО МОЕ, НЯМА ТВОЕ - ВСИЧКО Е БЕРОЕ *lol*
Между другото Писаров е наше момче, браво за гола *thumb_up*

baltanov
31.03.2010 19:21

и аз незнам говедата какво се радват като след тоя мач няма да играят за лига европа те са четвърти

paco_kl
31.03.2010 19:14

не мога да разбера прокажените сини мастии защо злобеят?берое е качествен отбор и е нещо нормално да паднем от тях.а на подуянските боклуци ще кажа да ядад лай.а!

ManUtdTillidie
31.03.2010 19:09

Най-слабия отбор в груповата фаза на първото издание на Лига Европа е "евроидиотите" ЦСКА.

Futbulfen
31.03.2010 19:01

К'во се ебавате с чорбицата..виновни са папата,Обама , БаткоФ и Левски разбира се.. Жалки свиниЕ,жалки хорица.Добре,че сте вие да има на какво да се смеем. Жалки свине *beer* *thumb_up*

drummer
31.03.2010 18:48

Гоше не се хаби толкова бе момче! Уевски е на...... "престижния" турнир Албена Къп...?! *lol*

krasenco
31.03.2010 18:46

Няма такава купа *joking* Етропле ще вдигат купата *lol*

MerryJane
31.03.2010 18:42

Червени Боклуци пак ли ви изложиха *lol* вие сте видими столични селяндури всеки ви го слага щом и Мездра и Берое ви бият вече а Литекс и Локо ще се борят за титлата смях за Цецка толковва жалак отбор догодина ще изпадне *beer*

goshetoo

чорбата да не си мислят въобще за европа там играят само европеиски отбори а не селски и турски като тях *thumb_down*

goshetoo
31.03.2010 18:40

незнам кои няма да играе в европа ама чорбата има много трудни мачове до края от които половината ще загуби 100% само левски

dominator20
31.03.2010 18:31

Браво бе , потъваме все повече и повече, трябва спешно някакви промени , защото сме трагедия, от раководство до футболисти всички са некадърници , срам ме е че сам от ЦСКА *angry* *angry*

ub7
31.03.2010 18:26

Хора даите линк за БГ мачовете. Гледам от atdhe.net ама никога не пускат български мачове. Полски,ирански мач в момента но не и Стоби Стобр! безобразие начи!

drummer
31.03.2010 18:23

По актуално е заглавие "ЦСКА изхвърли лефски от лига Европа"...?! Честито на "Берое", и дано да вземат купата! *lol*

Unscrewed_Heart
31.03.2010 18:19

ние от ЕТЪР бием етрополе вуцов беше дошъл да гледа пък славия не може да ги бие колко време вече *lol*

Asenator
31.03.2010 18:12

Не съм броил Черно море на полуфиналите просто все още не са отпаднали пък дали ще се класират ще се разбере по-късно.

Nikinson
31.03.2010 18:09

Asenator - Не бързай мачът в Каварна още не е започнал а броиш Ч.Море на полуфинал...Питахте ли Кмета...

Asenator
31.03.2010 18:04

И аз нямам нищо против в Европа да играе някой отбор от "Б" група стига да е наистина подготвен. За съжаление не е така и това само показва колко е затънал Българския футбол *thumb_down*

AviMC
31.03.2010 18:03

Asenator, какво означава "по-силните"?!?! Всички които са достигнали 1/2 финал са по-силни от другите. Няма значение кой е отбора. За мен фаворит бяха чорбицата, но сега Берое ще ликуват с трофея. С оглед програмата на ЛЕВСКИ и ц(*ка, определено чорбата няма да играят в евротурнирите догодина *beer*

Nikinson

*lol* Предполагах че ЦСКА ще добутат мача до продължения - явно много съм ги надценил....Отново отличен Илиян Илиев -БРАВО !!! *beer*

bisir
31.03.2010 18:00

Стига да се представи убедитекно и да ни зарадва *thumb_up*

bisir
31.03.2010 17:59

Arsenatov Явно от "Б" група са по-подготвени за важните мачове от колкото тези от А и за мен няма значение от коя група ще е представителя ни в европа *wink*

fafeto
31.03.2010 17:55

Браво Берое *beer* заслужена победа,а за ЦСКА остава само да се учат *wink* *lol*

Asenator

И какво сега? Берое елиминира ЦСКА, Черноморец ПОМОРИЕ бие Миньор, Чавдар и Славия играят продължения и нищо чудно отборът от Етрополе да се класира и кой ще спечели купата? Някой от тези отбори може да играе в Европа, хора! Само Черно море остана о по-силните *erm*

torres_229
31.03.2010 17:42

хАХАХАХхАХА.. Замълчи бе ,свиня... Ние поне ,като тия на терена със сини фланелки немогат да отлепат не си го изкарваме на някой друг или да СЕ ИЗЛАГАМЕ ПРЕД ЦЯЛА БЪЛГАРИЯ КАКВИ СЕЛЯНИ СМЕ... Проблемите ни се решават моментално и във Сектора, свиня долна.. 1/4 финал на Купата ,те 100тина фенове нямат ,бягай от тука бее *lol*

torres_229
31.03.2010 17:39

Междодругото много жалка публика цеца.. *erm*

Karlovo
31.03.2010 17:32

месибест кво беше 2 гола поне разлика ли ?????

torres_229

ХАХАХАХАХАХАХАХА.. Имало ташаци.. 1-0 за заралии. Браво ,загорци ьуауахауъхаъаха *lol* *lol*

futbolist4eto9
31.03.2010 15:50

победа за берое:1-0 е резултата,БЕРОЕ ма4каи *angry* *beer* *thumb_up* *party* цска долу

messibest
31.03.2010 15:41

Определено си личи,че най-сетне има човек в ЦСКА,който знае кой трябва да е титуляр,заразлика от някой друг,който си знае само Румънците и там който му падне ..ЦСКА ще бият с много в тоя мач.Пое 2 гола разлика! *wink*