Три на Тевес за 13 минути върнаха Сити в борбата за топ 4 (видео)

08:44
С три гола на Карлос Тевес Манчестър Сити победи Уигън с 3:0 в мач от английската Висша лига и по този начин запази шансовете си да играе в Шампионската лига.

Мачът бе важен и за двата отбора - докато Сити преследва класиране в четворката, даваща право на участие в Шампионската лига, Уигън се бори да не изпадне. Гостите успяваха да удържат атаките на Сити до 56-а минута, когато заради нарушение срещу Тевес червен картон получи Колдуел. Оттук до края на мача превъзходството на "гражданите" бе смазващо и трите гола в мрежата на Владимир Стойкович бе най-малкото, с което те можеха да се отърват.

Хеттрикът си Тевес реализира само в разстояние на 13 минути (72-а, 74-а и 84-та минути), като за два от тях му асистира Емануел Адебайор, а третия аржентинецът си изработи сам. Победата доближи Сити на 2 т. от четвъртия в класирането Тотнъм, като между двата тима предстои решителен мач за влизане в Шампионската лига, който ще се играе в Манчестър.