Реал се върна на върха след обрат над Атлетико (видео)

23:55
Отборът на Реал Мадрид постигна победа над Атлетико Мадрид в градското дерби на 29-я кръг от испанската Примера дивизион. Двубоят на стадион "Сантяго Бернабеу" завърши при резултат 3:2 за "Белия балет".

Отборът на Атлетико се оттегли на почивката след първото полувреме с гол аванс. Испанският нападател Хосе Антонио Рейес  изведе "душекчийте" напред в резултата в 10-а минута на мача.

През втората част обаче Реал се мобилизира напълно и стигна до три бързи гола. Първо в 49-а минута полузащитникът Шаби Алонсо изравни резултата, а 6 минути по-късно Алваро Арбелоа даде аванс на тима си. В 62-а минута голмайсторът на "Кралския клуб" през този сезон Гонзало Игуаин вкара дежурното си попадение за 3:1. Съставът на Атлетико стигна до намаляване на резултата в 68-а минута, когато от дузпа се разписа Диего Форлан и оформи крайното 3:2 за "Белия балет".

Така след този мач отборът на Реал Мадрид си върна първата позиция в Примера дивисион, като има равни точки с Барселона, а Атлетико е на 10-а място.