Депортиво се издъни срещу Хетафе, Херес взе дербито на слабаците

19:55
Депортиво Ла Коруня изненадващо загуби като домакин с 1:3 от Хетафе в среща от 29-я кръг на Примера дивисион. Мику откри резултата за гостите в 21-а минута, а по-късно Кастро си вкара автогол и футболистите от мадридското предградие се оттеглиха на почивка с две попадения преднина.

В 57-а минута отново Мику се разписа и направи резултата класически. Деветнадесет минути преди края Рики отбелязя почетното попадение за домакините от "Риасор".

Междувременно Херес спечели дербито отборите от дъното на таблицата като домакин на Валядолид с 3:0. Последният в Примера наниза дебютното си попадение в мача още в първата минута след гол на Мата. В 36-а Мичел удвои, а крайният резултат бе оформен от Бермейо, който вкара дузпа в 72-а минута. Въпреки този си успех, Херес остана на цели седем точки от спасителното 17-о място и изглежда обречен.

В друга от срещите, започнали от 18.00 часа, Еспаньол не успя да победи гостуващия Спортинг Хихон, като мачът завърши 0:0.

С гол на Валтер Пандиани - Пушката в 20-а минута Осасуна взе три точки от домакинството си на Алмерия.