Ливърпул прегази Съндърланд, Торес отново блести (видео)

19:52
Ливърпул победи Съндърланд в среща от 32-я кръг на английската Висша лига. Двубоят на "Анфийлд" приключи с класическата преднина на "червените" от 3:0.

Мачът започна с мощен домакински натиск. Още в 3-а минута на мача звездата на домакините Фернандо Торес изведе тима си напред в резултата. Испанския национал финтира добре бранител на Съндърланд на левия фланг и след като се освободи отправи много техничен и прецизен изстрел с десния крак, който не остави никакви шансове на стража на гостите. След това Хавиер Масчерано на два пъти пробва късмета си със силни далечни изстрели, но "мерникът" му изневери. В 16-а минута хубава атака на "червените" отново даде шанс на Торес за гол във вратата на гостите, но силният удар на нападателя мина в страни от вратата. В следващата атака двойно подаване между Джерард и Макси позволи на капитана на тима да стреля опасно, но Гордън изби в корнер. След неговото изпълнение пък Даниел Агер бе на стрелкова позиция, но стреля неточно. В 25-а минута и Макси можеше да се разпише, но изстрелът му с глава мина над напречната греда. Крайният бранител на Ливърпул Глен Джонсън успя да удвои преднината на своя тим в 32-а минута, след като изчистена топка от корнер попадна в краката му и след силен удар с левия крак и рикушет в играч на "черните котки", резултатът стана 2:0 за домакините.  Точно в 40-а минута Фернандо Торес получи отлично подаване около точката за изпълнение на дузпа. Първо испанецът стреля добре с десния крак, но топката срещна страничната греда и се върна при него, като при повторния си опит "Ел Ниньо" не намери целта. През цялото първо полувреме мърсисайдци контролираха напълно събитията на терена, а гостите разчитаха на контраатака, но не успяха да създадат опасност пред Хосе Рейна.

Четири минути след началото на втората част Ливърпул стигна до ново опасно положение пред вратата на Гордън, този път чрез Райън Бабел, но изстрелът на холандския нападател мина над целта. Малко след тов Глен Джонсън подаде отлично на Торес, испанецът стреля от около 10 метра, но бранител на Съндърланд блокира удара с тяло. В следващите минути играта се поизравни и действията се пренесоха главно в средата на терена. Точно в 60-а минута обаче резултатът стана 3:0 за Ливърпул. Глен Джонсън подаде добре на Торес в наказателното поле, нападателя овладя топката и с хладнокръвно изпълнение я прати зад бранителите и вратаря на Съндърланд. Дирк Каут имаше добра възможност за гол в 65-а минута, но ударът му не бе достатъчно добър. До края на мача темпото на игра спадна и почти не бяха създавани добри атаки, като сериозни опасности липсваха и пред двете врати.

Стартови състави:

Ливърпул: Рейна, Джонсън, Агер, Инсуа, Карагър, Масчерано, Макси, Джерард, Кайт, Бабел, Торес

Съндърланд: Гордън, Бардсли, Търнър, Фърдинанд, Малбранк, Ричардсън, Хендерсон, Кана, Кетърмол, Кембъл, Бент

Ливърпул - Съндърланд 3:0

1:0 - Торес, 3\'
2:0 - Джонсън, 32\'
3:0 - Торес, 60\'