Фиорентина се саморазправи с Удинезе

18:03
Отборът на Фиорентина постигна резултатна победа над тима на Удинезе в мач от 31-я кръг на италианската Серия "А". Двубоят на стадион "Артемио Франки" завърши при резултат 4:1 за "виолетовите".

Перуанският бранител в състава на Чезаре Прандели Хуан Варгас откри резултата в срещата с гол в 36-а минута. До Края на полувремето гостите от Удине успяха да изравнят чрез Симоне Пепе в 41-а минута.

През втората част обаче Фиорентина заигра доста по-силно и закономерно стигна до победата. В 55-а минута нападателят Алберто Джилардино изведе своите напред, а 13 минути по-късно Марио Сантана вкара нов гол за домакините. Крайното 4:1 оформи Стеван Йоветич с гол в 84-а минута.

Съставът на Ювентус пък победи трудно Аталанта като домакин с 2:1. Първият гол в този мач отбеляза Алесандро Дел Пиеро в 30-а минута, а Никола Аморузо изравни в края на първото полувреме. Победата за "Старата госпожа" донесе Фелипе Мило, който се разписа 8 минути преди края на мача.