Курани качи \"миньорите\" на върха

21:21
Шалке 04 постигна изключително важна победа с 2:0 като гост на Байер Леверкузен в среща от 29-я кръг на Бундеслигата.

"Аспирините" имаха кадрови проблеми преди това дерби и започнаха срещата без основния си реализатор Щефан Кислинг, който пропусна двубоя заради травма.

Кевин Курани откри резултата за "миньорите" в 11-а минута. Още преди домакините да се опомнят от първия удар, Курани отбеляза ново попадение в 28-а минута, оформяйки крайния резултат.

След тази си победа и днешната загуба на Байерн Мюнхен, Шалке 04 вече е лидер в Бундеслигата, докато Леверкузен остава на трета позиция.

Байер Леверкузен: Адлер, Хупия, Фридрих, Кастро, Швааб, Рейнаартс, Кроос, Аугусто, Барнета, Хелмес, Дердиок