Рома удари Интер и вече е на точка от първото място (видео)

20:53
Рома победи Интер с 2:1 на стадион "Олимпико" в Рим в среща от 31-я кръг на Серия А. Даниеле Де Роси откри резултата в 16-а минута, хвърляйки в екстаз феновете на стадиона.  След центриране от фаул, Вучинич стреля с глава, Жулио Сезар спаси, но при добавката Де Роси прати топката в мрежата.

До края на първото полувреме това статукво се запази непроменено.

През втората част "нерадзурите" се вдигнаха и в 66-а минута Диего Милито изравни резултата. При това попадение обаче, останаха големи съмнения за засада, която си останаха неотсъдена.

Четири минути по-късно старата лисица Лука Тони вкара втори гол за Рома. Тадей пробва удар, топката попадна на крака на 32-годишния таран и Тони с прецизен завършващ удар преодоля стража на Интер. В 94-а минута Диего Милито удари греда и не успя да спаси точката за тима от Милано.

С тази си победа "вълците" се изкачиха на второ място в Серия А и са едва на точка зад Интер. Ако утре Милан бие Лацио, "росонерите" също ще се прилепят само на един пункт разстояние от градския си съперник.

Рома: Серджо, Касети,Бурдисо, Жуан, Рийзе, Перота, Писаро, Менез, Де Роси, Вучинич,Тони