Щутгарт шамароса Байерн като гост (видео)

18:26
Байерн Мюнхен загуби от Щутгарт с 1:2 в среща от 29-я кръг на Бундеслигата. Ивица Олич откри резултата в 32-а минута за домакините. Бранителят Траш обаче, изравни в 41-а минута и даде надежда на "швабите" да измъкнат нещо повече от тази среща.

Пет минути след началото на второто полувреме Чиприан Марика отбеляза във вратата на Бут и феновете на мюнхенци започнаха да се питат дали Ван Гаал е постъпил правилно като не включи Робен и Рибери в стартовия състав на тима.

Специалистът пусна двeте крила в игра на почивката, но въпреки това импулсът в играта на Щутгарт вече бе факт и задачата пред лидерите в Бундеслигата в този мач стана много трудна.

В крайна сметка изненадващо гостите успяха да вземат трите точки в тази среща.

След този мач Байерн остана на първо място в Бундеслигата, но при победа на Шалке 04 в дербито срещу Леверкузен, "миньорите" ще изместят мюнхенци от върха в класирането.

Щутгарт пък се изравни по точки с Хамбургер на шестата позиция в Бундеслигата.

Байерн: Бут, Контенто, Бадщубър, Ван Буйтен, Лам, Ван Бомел, Швайнщайгер, Пранич, Мюлер, Клозе, Олич

Щутгарт: Леман, Нидермайер, Траш, ДелПиер, Молинаро, Буларус, Гебхарт, Хлеб, Кедира, Марика, Какау