Челси размаза Астън Вила, Лампард забоде четири (видео)

18:50
Отборът на Челси победи разгромно Астън Вила със 7:1 в мач от 32-я кръг на английската Висша лига. С капитанската лента на стадион "Стамфорд Бридж" своя отбор изведе българският полузащитник на гостите Стилиян Петров, който бе заменен от Стюърт Даунинг в 63-а минута.

Очаквано срещата започна във високо темпо, като домакините имаха известно игрово предимство. Именно футболистите на Челси успяха да излязат напред в резултата в 15-а минута. Тогава Флоран Малуда отправи хубаво диагонално центриране с левия крак в наказателното поле на Вила, а Франк Лампард успя да засече топката и тя се озова зад Брад Фридъл за 1:0. Четвърт час по-късно обаче гостите изравниха резултата, след като Ашли Йънг подаде през 4-5 футболиста на Челси пас към Джон Карю, който само доби топката от близко разстояние във вратата на Петър Чех. Три минути преди края на полувремето домакините получиха право да изпълнят дузпа, след като след чудесно двойно предаване с Малуда, в наказателното на Вила от Джеймс Колинс бе препънат Юри Жирков. Зад топката застана Франк Лампард и с безкомпромисен изстрел даде отново аванс на своя тим.

Съставът на Карло Анчелоти започна по-активно второто полувреме на мача и закономерно стигна до ново попадение. В 57-а минута Жирков центрира към точката за изпълнение на дузпа, където беше Флоран Малуда, който без подготовка стреля с левия крак и не остави никакви шансове на Фридъл. Положението за Астън Вила стана много тежко в 61-а минута, когато Ричард Дън фаулира Жирков в собственото си наказателно поле и Челси получи право на втора дузпа. Зад Топката отново застана щатния изпълните на 11-метрови наказателни удари за Челси Франк Лампард, който с прецизен удар в долния десен угъл на вратата на Брад Фрифъл направи резултата 4:1. Само 7 минути по-късно Малуда вкара второто си попадение, след като получи асистенция от Лампард и с техничен удар вкара за 5:1 за Челси. В средата на второто полувреме над "Стамфорд Бридж" заваля силен дъжд, но това никак не помогна на Астън Вила. В 83-а минута, след комбинация с Никола Анелка, сред голмайсторите за Челси се разписа и влезлият като резерва Саломен Калу. В даденото от съдията продължение Франк Лампард забоде своя четвърти гол в мача, с което оформи крайното 7:1 Челси.

Стартови състави:

Челси: Чех, Ферейра, Тери, Алекс, Жирков, Микел, Малуда, Деко, Лампард, Коул, Анелка

Астън Вила: Фридъл, Люк Йънг, Дън, Уорнък, Колинс, Сидуел, Ашли Йънг, Милнър, Петров, Карю, Агбонлахор

Челси - Астън Вила 7:1

1:0 - Лампард, 14\'
1:1 - Карю, 29\'
2:1 - Лампард, 43\' (дузпа)
3:1 - Малуда, 57\'
4:1 - Лампард, 61\' (дузпа)