Аякс на финал за Купата след разгром над \"орлите\"

10:44
Аякс разби втородивизионния тим Го Ахед Игълс с 6:0 като гост в мач от полуфиналите на холандската купа и се класира за финала, където ще срещне стария си враг Фейенорд.

Фейенорд победиха Твенте на Николай Михайлов с 2:0 в другия полуфинал и ще излязат за втори път на финал за купата след 1980 година, когато победиха точно Аякс. Холандският национал Деми де Зееув откри резултата в 11-а минута с удар отблизо след добра работа на Луис Суарес, а сърбинът Марко Пантелич удвои седем минути преди края. Сием де Йонг направи резултата класически в 75-а минута, а след голове на Ериксен и Ромедал в 77-а и 78-а минута вече бе 5:0 за амстердамци. Последният пирон в ковчега на втородивизионния тим заби Лодейро с попадение в 85-та минута.