Наполи обърна Ювентус на \"Сан Паоло\" (видео)

23:40
Наполи победи Ювентус у дома с 3:1 в мач от поредния кръг на италианската Серия "А".

"Старата госпожа" стигна до ранен гол още в 7-а минута. Джорджо Киелини с глава бе точен за 1:0. Домакините се опитаха да упражнят натиск, но централните бранители на "бианконерите" Киелини и Фабио Канаваро действаха добре. В 32-а минута пък Джонатан Зебина пропусна да удвои.

След подновяването на играта Наполи получи правото да изпълни дузпа в 47-а минута. Марек Хамшик обаче пропусна от бялата точка. Само 4 по-късно виновникът за домакините се реваншира и изравни. Наполи потърси победата и в 72-а минута Фабио Куалярела отбеляза втори гол за своите, а крайното 3:1 оформи Лавеци в 88-а минута.

Съставите на двата отбора:

Наполи: Морган де Санктис, Грава, Паоло Канаваро, Кампаняро, Куалярела, Хамшик, Зунига, Гаргано, Пациенца, Лавеци, Маджо

Ювентус: Манингер, Гросо, Киелини, Фабио Канаваро, Зебина, Каморанези, Маркизио, Мело, Полсен, Дел Пиеро, Амаури