Литекс дръпна на 4 пред Локо след минимална победа над Сливен

21:18
Литекс победи Сливен с 1:0 у дома в последен мач от междинния кръг на българския шампионат.

Двубоят започна в много добро темпо, като очаквано "оранжевите" владееха повече топката и атакуваха. Дока пробва два шута в първите минути, но първият мина встрани, а вторият бе отразен от Караманов. В 17-а минута Ивелин Попов след хубаво центриране би слабо с глава в ръцете на вратаря.

Сливен рядко организираше опасни контри, но въпреки това не изпадаше в глуха защита и затрудняваше максимално съперника си. В 24-а минута обаче логичното се случи. След центриране от фаул на Христо Янев, Бодуров с глава бе точен за 1:0 в полза на Литекс. Веднага след попадението гостите последователно организираха две опасни атаки, но не стигнаха до удар към Голубович.

"Войводите" все по-често поглеждаха към вратата на домакините, които обаче до края на първото полувреме контролираха мача.

През втората част двубоят също бе интересен и динамичен. В началните минути Александър Барт добре се извиси след корнер, но с глава би в аут. В 64-а пък шут на Ивелин Попов срещна страничната греда. Две по-късно Христо Янев излезе на добра позиция, би силно и разтресе напречния стълб.

Литекс тотално доминираше, но голът на спокойствието така и не падаше. Въпреки това "оранжавите" доиграваха срещата много разумно. В продължението обаче Стефан Киков от Сливен пропусна да изравни.

След победата тимът на Ангел Червенков вече има 4 точки аванс пред втория Локомотив София и е абсолютен фаворит за титлата.