Тотнъм на 1/2-финал в ФА Къп след обрат над Фулъм

23:40
Отборът на Тотнъм се класира за 1/2-финалната фаза в турнира за ФА Къп след като постигна обрат на своя "Уайт Харт Лейн" срещу тима на Фулъм. Гостите излязоха напред в резултата и се прибраха на почивка с гол преднина, но невероятна игра на "шпорите" обърна мача и оформи крайното 3:1.

Съставът на Фулъм изигра много силно първо полувреме и заслужено се прибра на почивка с гол аванс. В 19-а минута извеждащо подаване на Деймиън Дъф намери в много добра позиция Боби Замора, който с премерен удар прати топката във вратата на домакините. В началото на втората част Хари Раднап пусна в игра Дейвид Бентли и Том Хъдълстоун, което се оказа решаващо за спечелването на срещата. След прекрасно изпълнен пряк свободен удар в 46-а минута от страна на Дейвид Бентли топката бе коварно изпратена в наказателното поле на Марк Шварцер, което позволи на Ведран Чорлука съвсем леко да я докосне и да я прати в мрежата за 1:1. В 60-а минута отново Дейвид Бентли след чудесно центриране намери Роман Павлюченко на задна греда, а руснакът от воле даде преднина на "шпорите". Объркването в състава на гостите бе пълно, а в 66-а минута домакините отбелязаха и трети гол. Ейдур Гудьонсен бе изведен сам срещу Шварцер от Лука Модрич, преодоля стража и с техничен удар направи резултата 3:1 в полза на Тотнъм.