Помпи отнесе петица от Челси на \"Фратън Парк\" (видео)

23:42
Челси победи Портсмут с 5:0 като гост в мач от поредния кръг на Висшата лига.

На "Фратън Парк" лондончани очаквано започнаха по-активно и в 6-а минута Дидие Дрогба стреля неточно. Четири по-късно и Франк Лампард беше близо до гола. В 14-а пак английският национал можеше да отбележи, но Дейвид Джеймс спаси шута му.

В 19-а минута Помпи отговориха с удар на Пикион встрани от целта. "Сините" обаче продължиха да бъдат по-добрият отбор и логично стигнаха до попадение в 32-а минута. Дрогба след пас на Деко бе точен за 1:0. След това Рикардо Карвальо принудително бе заменен от Алекс.

След почивката Челси увеличи преднината си. Франк Лампард асистира на Флоран Малуда за 2:0 в 50-а минута. Десет по-късно резултатът стана класически. Отново Малуда бе точен за 3:0. "Сините" стигнаха и до четвърто попадение, дело на Дрогба в 77-а минута, а в продължението резултатът стана 5:0.

Ето и стартовите състави на двата отбора:

Портсмут: Джеймс, Роча, Храйдърсон, Финън, Мокоена, О’Хара, Мълинс, Хюз, Уилсън, Пикион, Смит