Съдиите отнеха победата на ЦСКА срещу Пирин (видео)

15:45
Отборът на ЦСКА завърши наравно с Пирин Благоевград в мач от 20-я кръг на "А" футболната ни група. Поради наказанието на "армейците", двубоят  се игра на стадион "Осогово" в Кюстендил, а крайният резултат в срещата e 1:1, като трябва да се отбележи, че голът на гостите бе напълно нередовен.

Символичните домакините от отбора на ЦСКА започнаха по-активно срещата , като първата голова опасност създаде Румен Трифонов в 4-а минута, който центрира добре по земя от ляво, но Спас Делев не успя да засече топката. Руи Мигел и Йордан Минев последователно стреляха в 10-а минута, но топката не намери целта. В следващите десетина минути играта се изравни, като действията се водеха предимно в средата на терена. В 24-а минута Делев отправи точен удар в противниковата врата, но топката бе слаба и не затрудни стража на Пирин. Шест минути по-късно останаха съмнения за нарушение на Борис Галчев срещу Янко Сандански в наказателното на ЦСКА, но дузпа не бе отсъдена. Йордан Минев пробва късмета си от пряк свободен удар в 33-а минута, но изстрелът му от около 20 метра фронтално срещу вратата на Макенджиев излезе в аут. Малко след това най-активният в редиците на "червените" Румен Трифонов направи страхотен пробив по лявото крило, центрира добре към Руи Мигел, но изстрелят на нападателя на домакините бе избит в корнер от вратаря на "зелените". Най-чистото положение до момента в срещата изпусна Руи Мигел, който получи отлично центриране от Спас Делев, но изстрелът на нападателя мина на сантиметри от целта. През първото полувреме ЦСКА бе по-добият отбор на терена, а Пирин бе приел играта в своята половина и разчиташе основно на контраатаки.

Началото на второто полувреме гостите стигнаха до гол, който обаче реално не съществуваше. Зоран Златковски получи добро центриране в наказателното поле на ЦСКА в 50-а минута и веднага отправи изстрел с десния крак, топката бе отклонена от бранител на "червените", след което се удари в напречната греда над Чавдаров и тупна на голлинията. Главният съдия Георги Йорданов и страничният рефер Йосиф Ронков обаче незнайно защо отсъдиха гол за Пирин. В 56-а минута на игралия слабо Даниел Панку в състава на ЦСКА влезе бразилецът Маркиньос. Именно той имаше много добра възможност за изравняване на резултата в 63-а минута на мача, но ударът му излезе в аут. В ответната атака пък Пирин стигна до чисто положение, като Даниел Младенов излезе сам срещу стража на ЦСКА Здравко Чавдаров, който се справи блестящо и изби топката в корнер. Малко след това Андоне направи и втората си смяна, като на мястото на Спас Делев в игра влезе Дормушали Саидходжа. В 74-а минута, след грешка в "червената" отбрана, Драги Коцев остана сам срещу вратаря на ЦСКА, но не успя да го преодолее. Веднага след това стражът бе заменен от Иван Караджов заради контузия. Йордан Минев подаде много добре към Муши в наказателното на Пирин в 82-а минута, нападателят се освободи и стреля, след което резултатът бе изравнен. До края на мача ЦСКА упражни сериозен натиск, но футболистите в червени екипи нямаха шанс и не успяха да постигнат победа.

Стартови състави:

ЦСКА: Здравко Чавдаров, Йордан Минев, Павел Виданов, Апостол Попов,  Костадин Стоянов, Светослав Петров (к), Борис Галчев, Спас Делев,  Румен Трифонов, Даниел Панку, Руи Мигел