Хамбургер спря \"миньорите\" по пътя към върха

18:20
Хамбургер и Шалке 04 завършиха наравно 2:2 в зрелищен дерби мач от 27-я кръг на Бундеслигата.

Пет минути преди почивката домакините откриха резултата с попадение на Рууд Ван Нистелрой.

В 62-а минута обаче, Кевин Курани изравни за "миньорите". Шест минути по-късно Иван Ракитич вкара дузпа за тима от Гелзенкирхен и момчетата на Феликс Магат отиваха към победа, която щеше да ги изведе на първо място в Бундеслигата.

Резервата Питройпа обаче, матира Нойер в 77-а минута и по този начин двата тима си разделиха по една точка.

Така Шалке остава на втора позиция във временното класиране на един пунст зад лидера Байерн Мюнхен. Хамбургер пък остана на шеста позиция.