Смешна дузпа спаси Локо София от заслужено поражение

14:50
Смешна дузпа, отсъдена в 89-а минута, позволи на Локомотив София да се добере до равенство 1:1 при гостуването си на Пирин Благоевград в мач от 19-я кръг на А група.

Преди почивката Мартин Камбуров пропиля страхотен шанс за Локомотив. В 22-а минута Кристиан Добрев центрира в наказателното поле на Пирин, където Макенджиев не се намеси добре и топката стигна до Камбуров, който бе непокрит и на празна врата, но стреля в аут.

Две минути след началото на второто полувреме Пирин откри резултата. Драги Коцев изведе в чудесна позиция Даниел Младенов, който се озова сам срещу Юлиан Левашки и нямаше никакви проблеми да го прехвърли за 1:0.

Седем минути преди края на срещата капитанът на софиянци Георги Марков, който имаше един жълт картон, получи директен червен за удар с лакът в лицето на противник.

Мачът лочигно вървеше към победа на "орлетата", когато в 89-а минута Молдованов се сблъска с Преслав Йорданов в пеналта на Пирин и реферът Стефан Спасов реши, че е необходимо да отсъди 11-метров наказателен удар за Локо.

Мартин Камбуров стреля в левия ъгъл и изравни - 1:1.

След този двубой "орлетата" събраха 29 точки и остават на шесто място в А група. Локо е на трета позиция, на три точки пред четвъртия Левски, като в сряда двата тима излизат един срещу друг на стадиона в квартал "Надежда".

Пирин - Локомотив София 1:1

1:0 Младенов 47-а мин
1:1 Камбуров 90-а мин (д)

Пирин: Макенджиев, Георгиев, Ризов, Молдованов, Попев, Паланков, Сандански, Младенов, Кондев, Златковски, Коцев

Локомотив София: Левашки, Марков, Добрев, Дзаферович, Шпишич, Димитров, Дяков, Атанасов, Асамоа, Генков, Камбуров