Нов провал за Интер и шанс за Милан да излезе първи (видео)

23:38
Интер за трети пореден път не успя да спечели  мач от Серия А. "Нерадзурите" завършиха наравно 1:1 при гостуването си на Палермо.

Гостите откриха резултата от дузпа още в десетата минута. Бово фаулира Лусио в пеналта на сицилианците и съдията отсъди единайсетметров наказателен удар за "нерадзурите". Диего Милито бе точен от бялата точка - 0:1!

В 25-а минута обаче, Палермо стигна до равенството с попадение на Едисон Кавани. Дългокосият нападател получи хубав пас от Фабрицио Миколи и с мощен удар преодоля Жулио Сезар - 1:1.

През второто полувреме възпитаниците на Жозе Моуриньо бяха по-добрият отбор на терена, но въпреки многобройните си опити да стигнат до победата, в крайна сметка те се задоволиха само с една точка от тази среща.

След този мач Интер увеличи преднината си пред Милан в Серия А на две точки, което означава, че при победа на "росонерите" утре срещу Наполи, те ще оглавят Серия А. Палермо остава на четвърта позиция, на две точки пред петия Ювентус.

Палермо - Интер 1:1

0:1 Милито 10-а мин (д)
1:1 Кавани 25-а мин

Палермо: Сиригу, Касани, Балцарети, Бово, Кяер, Миглиачо, Пасторе, Ночерино, Симплисио, Кавани, Миколи

Интер: Жулио Сезар, Лусио, Валтер Самуел, Майкон, Сантон, Санети, Снайдер, Станкович, Камбиасо, Ето`о, Милито