Рома подчини Удинезе и вече е само на четири точки от Интер (видео)

23:37
Рома надви Удинезе с 4:2 като домакин в среща от 29-я кръг на Серия А.

"Вълците" откриха резултата в 15-а минута след попадение на Лука Тони. Нападателят овладя топката на границата на пеналта, обърна се и с прецизен удар матира Хандарович - 1:0.

Осем минути по-късно римляните стигнаха до нов гол. При една контраатака Мирко Вучинич се озова на чиста позиция и със силен удар в горния ъгъл той удвои резултата - 2:0.

В 38-а минута обаче, Санчез бе фаулиран в пеналта на Рома и реферът отсъди дузпа за "фриуланите". Тото Ди Натале не сбърка от бялата точка - 2:1.

За ужас на феновете на Рома, Ди Натале отбеляза и втори гол за Удинезе в 61-а минута, изравнявайки резултата.

Пет минути по-късно обаче, Менез бе грубо фаулиран от Исла в наказателното поле и съдията свири дузпа за "вълците". Вучинич преодоля Хандарович за втори път в този мач и Рома отново поведе - 3:2. Крайния резултат бе оформен пак от Мирко Вучинич, който направи своя хеттрик в 82-а минута. Менез проби отдясно и остро центрира, топката рикошира в крака на Паскуале и попадна в черногорския нападател, който от чиста позиция прати топката в мрежата за 4:2.

Момчетата на Клаудио Раниери задържаха преднината си и взеха ценна победа в борбата си за титлата в Серия А.

Рома - Удинезе 4:2

1:0 Тони 15-а мин
2:0 Вучинич 23-а мин
2:1 Ди Натале 38-а мин (д)
2:2 Ди Натале 61-а мин
3:2 Вучинич 66-а мин (д)
4:2 Вучинич 82-а мин

Рома: Жулио Серджо, Жуан, Касети, Бурдисо, Рийзе, Перота, Менез, Бриги, Фати, Тони, Вучинич