Силен мач за Левски и класически успех над Славия

21:18
Левски победи Славия с 3:0  на Герена в мач от 19-я кръг на А група.

"Сините" започнаха срещата в доста странна постройка. Христо Йовов партнираше на Лъчезар Балтанов в центъра, като Седрик Бардон бе изнесен на позицията на атакуващ халф, действащ зад гърба на Мирослав Антонов.

В първите двайсетина минути "белите" трудно минаваха центъра, като възпитаниците на Гонзо владееха повече топката и се опитваха да плетат красиви комбинации, с които да матират отбраната на Славия.

Едва в 16-а минута обаче, шампионите получиха добра възможност да открият резултата. Антонов получи топката на границата на наказателното поле на "белите". Нападателят финтира прекия си пазач, но се засуети и последвалият му удар бе пресечен.

Добро впечатление в състава на Левски правеше десният бек Стефан Станчев, който дебютираше за първия тим на "сините". Младият защитник центрира добре отдясно в 19-а минута, топката мина над Мболи, но Ренет изчисти пред главата на Бардон.

В 27-а минута обаче, Левски заслужено стигна до гол. Николай Димитров нахлу отдясно и остро центрира. Мболи не успя да боксира и топката рикошира в Ренет, влизайки в празната врата - 1:0 за Левски.

Шампионите можеха да стигнат и до втори гол в 37-а минута. Станчев за пореден път центрира по чудесен начин топката. Антонов просто трябваше да засече коженото кълбо в празната врата, но таранът не прояви майсторство и в последния момент топката му бе избита в корнер.

Минута по-късно Йовов бижутерски изведе Жоазиньо на чиста позиция по левия фланг. Бразилецът силно шутира под горната греда на Мболи, но французинът с котешки рефлекс спаси.

Левски започна силно и след почивката. В началните минути на второто полувреме "сините" тотално доминираха над своя опонент и заслужено стигнаха до втори гол. Бардон по прекрасен начин центрира топката към Николай Димитров, който от аутлинията с глава върна топката на точката на дузпата, където чакаше Христо Йовов. Бижутера овладя, финтира съперник и с удар по земя прокара топката през краката на Мболи - 2:0 за Левски в 55-а минута.

Минути след този гол на терена се появи Иван Цачев, който замени слабо представилия се Мирослав Антонов.

Шампионите бяха във вихъра си и в 64-а минута те направиха резултата класически след страхотен пас на Христо Йовов, който изведе Николай Димитров сам срещу Мболи. Хичо с левачката прати топката в десния ъгъл на Славия за кеф на сините фенове.

Дългоочаквано завръщане за Левски след това направи и Владимир Гаджев, който от август месец беше аут от терените заради скъсани кръстни връзки.

"Белите" се опитаха да стигнат поне до почетен гол, но опитите им не сполучиха и в крайна сметка Левски записа много важна победа в борбата си за място в евротурнирите.

Левски - Славия 3:0

1:0 Ренет 27-а мин (а)
2:0 Йовов 55-а мин
3:0 Николай Димитров 64-а мин

Левски: Петков, Станчев, Милиев, Бензукан, Минев, Бардон, Балтанов, Жоазиньо, Н.Димитров, Йовов, М.Антонов