Арсенал вече е първи в Англия след трудна победа над \"чуковете\" (видео)

21:23
Арсенал трудно победи Уест Хям с 2:0 на "Емирейтс" в  лондонското дерби от 29-я кръг кръг във Висшата лига. След този си успех "топчиите" поне за 24 часа се изкачиха на първото място във временното класиране.

"Топчиите" стигнаха до попадение още в 5-а минута. Никлас Бентнер подаде добре на Денилсон, който с хубав удар от границата на наказателното поле откру резултата. "Чуковете" отговориха с шут на Диаманти, който стреля от пряк свободен удар, но малко над гредата. В 15-а минута пък Мидо не успя да засече прострелно центриране. Въпреки възможностите, които Уест Хям имаха, футболистите на Арсенал бяха по-дейните на терена, атакуваха разнообразно, с едно докосване, но грешаха при завършващия пас. Аршавин не бе на познатото си ниво и се губеше по терена. В средата на полувремето темпото спадна, а играта стана по-накъсана. В последните 5 минути на полувремето "артилеристите" натиснаха и пропуснаха две добри положения.

В 44-а Томас Вермаелен бе изгонен след съприкосновение с Франко и съдията даде спорна дузпа за "чуковете". Мануел Алмуния обаче спаси удара на Диаманти от бялата точка.

През второто полувреме играчите на Арсенал се опитваха да владеят повече топката и се опитваха да не позволят на своите опоненти да се възползват от численото си предимство.

Възпитаниците на Венгер уверено си подаваха топката под проливния лондонски дъжд и не оставяха на "чуковете" да организират какъвто и да е натиск към вратата на Алмуния. Напротив, Диаби, Аршавин и Насри често тормозеха отбраната на Уест Хям и отправиха няколко опасни удари към Грийн.

В 77-а минута обаче, резервата Карлтън Коул получи топката на границата на наказателното поле и шутира по земя към вратата на Арсенал. Алмуния с последни усилия докосна с пръсти топката, тя се удари в гредата и излезе в корнер.

Девет минути преди края Матю Ъпсън игра с ръка в пеналта на своя тим и реферът отсъди дузпа за "топчиите". Фабрегас изпълни прецизно за 2:0 и подпечата победата на своя отбор.

Арсенал - Уест Хям 2:0

1:0 Денилсон 5-а мин
2:0 Фабрегас 81-а мин (д)

Ето и стартовите състави на двата отбора:

Арсенал: Алмуния, Ебуе, Кембъл, Вермаелен, Клиши, Сонг, Насри, Фабрегас, Денилсон, Бентнер, Аршавин

Уест Хям: Грийн, Спектър, Томкинс, Ъпсън, Дапрела, Ковач, Бехрами, Станислас, Диаманти, Мидо, Франко