Тотнъм надви Сток Сити в здрав мач на \"Британия\"

18:54
Тотнъм победи Сток Сити с 2:1 като гост в мач от поредния кръг на английската Висша лига.

През първото полувреме на двубоя борбата и твърдата игра преобладаваха. Съперниците не успяха да създадат почти нищо смислено в атака, въпреки че "грънчарите" имаха леко предимство.

Втората част започна чудесно за "шпорите". Още в първите секунди Питър Крауч чудесно изведе Ейдур Гудьонсен и исландецът откри резултата. В 49-а минута положението на Сток Сити се усложни още повече след червен картон на Дийн Уайтхед. Въпреки това, в 64-а домакините стигнаха до дузпа и Матю Етерингтън бе вкара от бялата точка за 1:1. Сити заиграха по-настъпателно и в 70-а минута Рикардо Фулър от няколко метра пропусна да отбележи втори гол за своите.

В 77-а минута обаче Нико Кранчар при една от малкото атаки за Тотнъм отбеляза победното попадение за лондончани.