Хамбургер оцеля в голово шоу и продължава на 1/4-финалите

23:59
Андерлехт победи Хамбургер с 4:3 у дома в 1/8-финален мач реванш от Лига Европа, но това се оказа недостатъчно да продължи в следващата фаза и с общ резултат 6:5 гостите се класират напред.

Германците, които преди седмица спечелиха на собствения си стадион с 3:1, поведоха с попадение на Джером Боатенг в 43-а минута. Още до почивката обаче белгийците успяха да стигнат до пълен обрат. Първо Суарес от дузпа изравни в 45-а, а секунди след това Лукаку отбеляза втори гол за Андерлехт.

След почивката Хамбургер стигна до втори успокоителен гол, дело на Янсен в 54-а минута. Домакините обаче показаха борбеност и 5 по-късно отново поведоха. В 66-а минута интригата се върна с пълна сила, след като Босоуфа направи 4:2. Младен Петрич в 75-а обаче уби надеждите на Андерлехт за нещо повече от престижна победа.