Бенфика попари \"Стад Велодром\" в 90-а минута

22:13
Съставът на Олимпик Марсилия допусна обрат на собствения си стадион срещу Бенфика от 1:0 до 1:2 и отпадна от надпреварата в Лига Европа.

Португалците продължават битката на 1/4-финалите в турнира с общ резултат 3:2 от двата мача, а в герой за тима от Лисабон се превърна Кардец, който реализира победно попадение в 90-а минута. В първата среща, играна в Португалия, двата тима не успяха да излъчат победител след като завършиха при резултат 1:1.

След нулево първо полувреме домакините поведоха в резултата точно като по поръчка - в 70-а минута след гол на нападателя си Мамаду Ниаг. Гостите се върнаха в срещата след само 5 минути игра, когато Перейра огорчи стража на домакините Манданда. срещата отиваше към продължения, когато в последната минута на редовното време Кардец отбеляза победен гол за португалците и прати Бенфика на 1/4-финалите в турнира. До края на срещата Хатем Бен Арфа бе изгонен, а домакините доиграха двубоя с 10 човека.