Бордо потрепери, но се класира за 1/4-финалите в Шампионската лига (видео)

23:33
Бордо победи Олимпиакос у дома с 2:1 в 1/8-финален мач реванш между двата отбора от Шампионската лига и с общ резултат 3:1 в двете срещи се класира за следващия етап на турнира.

Двубоят започна чудесно за "жирондинците" и още в 5-а минута Йоан Гуркюф с хубав удар от пряк свободен удар матира гостите. След попадението френският тим бе по-активният, но въпреки това на терена не се случваше почти нищо интересно. Играта бе разпокъсана, а опасностите пред двете врати липсваха.

Резултатът определено устройваше Бордо, а гостите нямаха идея как да стигнат до изравнително попадение. В 44-а минута Гуркюф от фаул можеше да покачи на 2:0, но шутът му срещна напречната греда.

В 58-а минута на втората част Мат Дарбишър от Олимпиакос бе изгонен за груб фаул, но въпреки това в 65-а Митроглу със стахотен удар изравни. Малко след това и Диара от домакините също бе отстранен, а интригата се върна с пълна сила.

В 77-а минута гърците имаха чудесна възможност за втори гол, но Митроглу и Раул Браво последователно се разминаха с хубаво центриране по земя. Пет по-късно пък Шамак излезе сам срещу Никополидис, но си поведе дълго топката и пропусна да реши всичко в мача.

В 88-а минута всичко свърши. Тремолинас качи топката на главата на Шамак и последният вкара за 2:1 в полза на Бордо.

Ето и стартовите състави на двата отбора:

Бордо: Карасо, Кани, Диара, Фернандо, Гуркуф, Уендел, Плашил, Шалме, Сане, Тремолинас, Шамак