Астън Вила с трудна победа над Уигън

23:45
Отборът на Астън Вила постигна трудна победа над Уигън като гост с 2:1. Българският полузащитник на бирмингамци Стилиян Петров изведе тима си с капитанската лента и остана в игра през всичките 90 минути на мача.

През първата част на срещата паднаха две от попаденията. Гостите от Астън Вила поведоха в резултата, след като ирландският полузащитник на Уигън Джеймс МакКарти се отбеляза автогол в 27-а минута. Радостта на бирмингамци обаче трая само две минути. В 27-а минута бранителят на домакините Гари Колдуел изравни за 1:1.

Победата за Астън Вила донесе Джеймс Милнър, който оформи крайното 2:1 за своя тим с гол в 63-а минута на мача.

По този начин тимът от Бирмингам събира актив от 49 точки в класирането на Висшата лига и заема 6-а позиция, докато Уигън е на 15-о място с 28 точки.