Хонда наказа Севиля и прати ЦСКА Москва на 1/4-финалите (видео)

23:30
Отборът на Севиля загуби от ЦСКА Москва във втори осминафинален мач от турнира на Шампионската лига. Двубоят на стадион "Рамон Санчез Пискуан" приключи при резултат 2:1 за руския тим.

Двубоят започна с надиграване в средата на терена, като гостите от ЦСКА Москва показаха, че не са дошли в Испания като обречени, а на свой ред създаваха атаки към вратата на Палоп. Гостите съумяна да застрашат отбранителната линия на Севиля, като често в началото на мача осъществяваха пробиви по левия фланг. През втората част на полувремето домакините взеха нещата в свои и бяха по-активни на терена, но така и не успяха да създадат игрово предимство. В 39-а минута обаче ЦСКА Москва излезе напред в резултата. Хонда подаде към Томаш Несид, който на границата на наказателното поле финтира играч на Севиля и с точен изстрел с десния крак откри резултата в срещата. Радостта на "армейците" обаче трая само две минути, след като Хесус Навас асистира към Диего Пероти в наказателното поле и резултатът бе изравнен.

В началото на втората част добрата игра на ЦСКА Москва даде своя резултат. В 54-а минута Хонда изпълни далечен пряк свободен удар, който попадна точно във вратаря на Севиля Палоп, но топката бе фалцирана и попадна в мрежата зад него. До края на мача домакините упражниха сериозен натиск в полето на ЦСКА Москва, но така и не успяха да стигнат до попадение. По този начин руският тим намери място сред най-силните 8 отбора в Европа.

Стартови състави:

Севиля: Палоп, Станкевичус, Фацио, Наваро, Драгутинович, Зокора, Навас, Капел, Пероти, Ренато, Фабиано