Юве грандиозно се изложи, изпусна победата след 3:0 за 10 минути

17:51
Ювентус претърпя грандиозен резил и завърши 3:3 у дома със Сиена, след като водеше с 3:0, но допусна изравняване.

След 10 минути игра, "бианконерите" вече имаха три гола преднина. Първо в 3-а Антонио Кандрева проби добре в полето на гостите, топката малко случайно попадна в Мохамед Сисоко, който стреля, но вратарят изби. Ветеранът Алесандро Дел Пиеро обаче бе на точното място и довкара на празна врата. Пет по-късно футболист на "старата госпожа" шутира опасно отдалеч, стражът на гостите изби, но Дел Пиеро много технично засече топката от движение за 2:0. Сиена бе в шок и в 10-а минута Кандрева със страхотен шут от разстояние покачи на 3:0.

За кой ли път през този сезон обаче, Юве прояви колебания в защита и позволи на противника да се върне в мача. В 16-а минута Масимо Макароне получи хубава топка, напредна и с плътен шут от границата на наказателното върна едно попадение. Устремът на "бианконерите" се уби и до края на първото полувреме Сиена имаше добри шансове за нов гол.

Втората част започна лошо за Ювентус и в 46-а минута Гезал намали на 2:3. В 50-а минута след чудесно центриране на Мауро Каморанези Дел Пиеро с глава удари гредата. Домакините натиснаха и пред Давид Трезеге се откри добра възможност да вкара, но би в ръцете на вратаря.

Гостите също имаха шансове и в 68-а минута уцелиха гредата. В 72-а пък реферът свири дузпа за фаул срещу Макарони. Гезал застана зад топката и бе точен за 3:3.